Şehircilik Bakanlığı KPSS Memur kadrosu 2013 puanları

Şehircilik Bakanlığı KPSS Memur kadrosu 2013 puanları

Bu yıl bitmeden memur olamak isteyenlerin son umudu Çevre VeŞehircilik Bakanlığı oldu. Erdoğan Bayraktar'ın Bakan olduğu kurumda KPSS 2013 memur alımlar var. Çevre Bakanlığı memur kadrosu açıklandı. KPSS 2013 puanına göre Çevre Bakanlığı'na memur alınacak. Kadrolara yerleşmek isteyenler birer birer başvuru yapacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada boş kontenjanlar ve kadrolar açıklandı. Uzun süredir memur olmak için beklenler için ışık... Çayre Bakanlığı mühendis, mimar, peyzaj vb alanlarda memur alımı yapacak. Kamu Personeli Seçme Sınavı puanları ile alım yapılacak. Başvurılar Bakanlık'a yapılacak.

Kamu Personeli Seçme Sınavı'na ilişkin tüm detayları ve Çevre Bakanlığı memur alım ilanlarını, memur kadrolarını haberevet'ten öğrenebilir ve gelişmeleri takip edebilirsiniz. KPSS 2013/2 puanı ile alım yapılacak. Memur olmak isteyenler bu başvuruları takip ediyor. Memuriyet için uzun süredir uğraşan ve çeşitli sınavlara girenler bu yılın son aylarında devletana çatısı altında iş bulabilir.


Çevre Bakanlığı memur alımları ne zaman yapılacak? Bakanlık çatısı altında çalışmak isteyenler ve devletin garantörlüğünde iş bulmak isteyenlerin umudu olan bu alımlar kimilerinin tek umudu. KPSS puanları güncelliğini yitirmeden tercih yaparak memur olmak istiyor. Haberevet'ten Çevre Bakanlığı ve diğer bakanlıkların KPSS memur alımlarını ve iş ilanlarını öğrenebilirsiniz.

Çevre Bakanlığı kaç kişi alacak. Memur alım ilanlarına nasıl başvurulacak. Hangi kadrodan kaç kişi alınacak. Tüm bu detaylar haberevet.com'da olacaktır. İşte Çevre Bakanlığı memur alımı işlemleri hakkındaki ayrıntılar:

KPSS 2013 / 2 Atamalarında Alım Yapılacak Branşlar ve Sayıları:


Çevre Mühendisi 79

Elektrik Elektronik Mühendisi 21

Harita Mühendisi 29

İnşaat Mühendisi 72

Makine Mühendisi 21

Jeofizik Mühendisi 8

Mimar 31

Şehir Plancısı 27

Memur 72 olmak üzere toplamda 9 branştan 360 tane personel alımı yapılacak.

4-B Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak Branşlar ve Sayıları:
Çevre Mühendisi 48
 

Elektrik Mühendisi 7

Harita Mühendisi 11

İnşaat Mühendisi 18

Makine Mühendisi 8

Jeofizik Mühendisi 6

Jeoloji Mühendisi 3

Mimar 12

Şehir Plancısı 4 olmak üzere toplamda 9 branştan 117 tane personel alınacak.

100 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK UZMAN YARDIMCISI ALINACAK
Bakanlık ayrıca, yapacağı sınavla 100 adet Çevre ve Şehircilik uzman yardımcısı alacak. Yapılacak olan sınavda, Hukuk Fakültesi 15, Kamu Yönetimi/Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 3, Maliye, İktisat, İşletme, Sosyoloji Bölümlerinden 5, Çalışma Ekonomisi Bölümünden ise 3 kişi alacak.
Sınavla Bilgisayar Mühendisliği 7, Makine Mühendisi ve Şehir ve Bölge Plancısı 7, Çevre, Harita ve İnşaat Mühendisi 8, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Mimarlık 6, Biyoloji bölümlerinden 1 kişi alınacak.
 

Bu Haber için yorum yapabilirsiniz 24.10.2014 15:37:09 54.166.123.2
Yorumlar()

İlgili Haberler

Son Eklenenler

Çok Okunanlar